LG G5 Oreo Güncelleme Dağıtımı Güney Kore’de Başladı


Uzun zamandır beklenilen Oreo güncelleme dağıtımı LG G5 modelleri için başladı. İlk olarak Güney Kore ülkesinde başlayan LG G5 Oreo güncellemesinin daha sonra Amerika’da dağıtılması planlanıyor. Ağustos ayına hızlı başlangıç yapan firma, LG Q6 ve LG V20modellerinden sonra LG G5 için de Oreo güncellemesine start verdi.

LG G5 Oreo Güncelleme Dağıtımı Resmen Başladı

Tıpkı LG V20 modeli kullanan kullancılar gibi sistem güncellemesi bekleyen LG G5kullanıcıları için Oreo güncellemesine start verildi. Klasikleşen hareketini yapan LG firması, LG G5 Oreo güncellemesini Güney Kore üzerinde dağıtıma sundu. Yeni Android Güvenlik Yaması ile gelen güncellemede henüz AI Camera ile ilgili bir yenilik bulunmuyor.

  • Android sürümü: 8.0 Oreo

  • Yazılım Sürümü: F700S30d

  • Android Güvenlik Yaması: 1 Ağustos 2018

  • Kernel Sürüm: 3.18.71

  • Yapın Numarası: OPR1.170623.032

  • Dosya Boyutu: 1.7 GB (OTA)


LG G5 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan sistem güncellemesini yapmak isteyen kullanıcılar OTA üzerinden kontrol yapabilir. Bu kontrol için  Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

Bu OTA adımıyla güncellemeye ulaşamayan LG G5 Güney Kore kullanıcıları, bilgisayardan yardım alarak LG Bridge programıyla güncelleme yapabilir.

Son adımda da güncellemeyi yapamayan kullanıcılar, kendi imkanlarıyla manuel bir şekilde güncellemeyi yapabilir. Bunun için yine bilgisayara ihtiyaç duyacak olan kullanıcılar, bilgisayar üzerinde LG UP programını kullanarak KDZ dosyasını flashlayıp kolaylıkla güncellemeyi yapabilir.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Akıllı telefonunuzun Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığını kontrol edin. Telefon üzerinden yapılan güncellemelerde Mobil Veri ile yapıldığı zaman paket aşımı olup faturaya ek ücretlendirme yansıyabilir.

  2. Telefonu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 ve üstü olmasına özen gosterin.

  3. Telefonu güncelledikten sonra stabil çalışması için hard reset atın.

85 görüntüleme0 yorum

(0212) 212 65 43

Powered by Vintek Elektronik